People Around’un Yeni Şarkısı “Mild” Yayında

2013 yılında başlayan müzikal birlikteliklerini 16 yıllık dostluklarıyla harmanlayan Oral Sargın ve Zafer Özkan’ın omuzlarında yükselen People Around yeni şarkıları “Mild”i paylaştı.

Elektronik, etnik-elektronik, downtempo, chillhop ve lo-fi gibi müzik türlerini sentezleyerek bir araya getiren ikili, Covid-19 sürecinin başından beri üretimlerini hızlandırıp, 17 yeni parça bestelerken, son dönem sırasıyla “Electric Coffin”, “Sheen”, “Kilyos”, “Good For Me”, “Three Monkeys” ve “Day 5”  isimli şarkıları paylaşmıştı.

Herhangi bir yapım şirketine bağlı olmaksızın, şarkıların düzenlemelerini, kayıtlarını ve mikslerini kurdukları ev stüdyosunda yapan ikili, şarkıların teaser ve artworklerini de Heybeliada’da kendi imkanlarıyla çekip, editliyor.

İkli, Chillhop, enstrümantal lezzetiyle öne çıkan yeni şarkının hikayesini ise şöyle ifade ediyor:

Şarkılarımızın her birine farklı bir çiçek gibi davrandık, hepsinin ayrı bir kokusu olsun istedik ama bu uzun zamandır koparmaya kıyamadığımız bir tanesiydi. Mild’ı sonsuz fikirlerle evirip çevirdik ama genelde olduğu gibi, büyüsünü hissettiğimiz o ilk haline -tamam, bu parça böyle olmalı, dedik. Cover art ve canvası da Sibel Şengün tasarladı.

tr_TRTurkish