People Around’un Yeni EP’si “Dark Valley” Yayında

People Around’un üç şarkıdan oluşan “Dark Valley” isimli EP’si 6 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

2013 yılında başlayan müzikal birlikteliklerini 16 yıllık dostluklarıyla harmanlayan ve 2018 yılında People Around’u kuran Oral Sargın ve Zafer Özkan, Covid dönemiyle başlayan küresel buhranın bir süredir de savaşlar ile devam ettiğini söylerken, bu sıkışmışlığın verdiği hislerle müziklerinde, geçirilen karanlık günleri anlattıklarını belirtiyorlar.

Elektronik, etnik-elektronik, downtempo, chillhop ve lo-fi gibi müzik türlerini sentezleyerek bir araya getiren ikili, farklı disiplinlerden yetiştikleri müzik tarzlarını harmanlayarak, şarkılarıyla hem akustik hem de elektronik müzik dinleyicisine hitap ediyor.

Kuruldukları günden bu yana eserlerinde klarnet, saksafon ve elektrik gitarı solist bir yapıda kullanan People Around, alt yapısında ise house ritimleriyle modern synthesizer’ı buluşturuyor. Doğu ve batı tınılarını iç içe kullanan ekip, geniş müzikal yelpazeleri sayesinde türler ötesi frekanslar tasarlamaktan keyif alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish