People Around’dan Mutluluğa Dair “Bliss”

Oral Sargın ve Zafer Özkan’ın omuzlarında yükselen People Around, ‘Bliss’ isimli yeni şarkısını geçtiğimiz günlerde paylaştı.

İkili şarkıda ‘Gerçek mutluluğa ulaşmak bir yol olsaydı, bu yol nasıl bir yol olurdu?’ konusunu ele alıyor ancak kelime anlamı mutluluk olan Bliss, People Around’un şarkısında pek de öyle hissettirmiyor… Peki neden? 

Hiç şüphe yok ki herkes için farklı ve dönemsel değişiklikler gösteren mutluluk kavramını ekip, somut örneklerle tanımlamıyor ama şöyle bir tespitleri var: “Akış halinde gerçek mutluluğu ararken hepimiz ortak, tek bir paydada buluşuyoruz; o da çaba.

Elektronik, etnik-elektronik, downtempo, chillhop ve lo-fi gibi müzik türlerini sentezleyerek bir araya getiren ikili, son teklisi Bliss’de cesaret ve erdem gerektiren o yolu işliyor. Şarkının her bir bölümünde tansiyon giderek artarken, melodik yapılardaki melankoli gerçek mutluluğa ulaşmanın uzun ve meşakatli bir yol oluşunu dinleyenlere aktarıyor. Onlar için ise ‘’mutluluk’’ kısmı Bliss’i dinleyicileriyle buluşturmak oluyor.

tr_TRTurkish