Pearl Jam’in “Ten” ve “No Code” Albümleri Yenilenmiş Yıl Dönümü Sürümleri

Pearl Jam 27 Ağustos 1991’de yayımlanan ikonik çıkış albümü “Ten”in 30, 27 Ağustos 1996’da çıkan dördüncü albümleri “No Code”un ise 25. yıl dönümünü taçlandırmak için her iki kaydın da yenilenmiş dijital özel sürümlerini piyasaya sürdü.

Ayrıca grubun 2014 “No Code Show” konseri de ücretsiz olarak yayımlanıyor.

Yeni dijital miksler, grubun geçen yıl dinleyiciyle buluşan en son tam uzunluktaki albümü “Gigaton”nu üreten yapımcı/ses mühendisi Josh Evans’ın izniyle geliyor. Evans’ın bu albümde yaptığı gibi, “Ten” ve “No Code” için de Dolby Atmos ve Sony 360 Reality Audio kullanarak sürükleyici bir görünüm kazandırdığı ve klasik parçalara daha da fazla ayrıntı ve nüans eklediği belirtiliyor.

2014 “No Code Show”a gelince. 17 Ekim 2013’te Illinois, Moline’de gerçekleşen konserde grup, No Code’un tam performansıyla iWireless Center’daki kalabalığı şaşırtmış bununla birlikte şovdan sadece 10 dakika önce yazılan “Moline” adlı bir şarkı da çalmışlardı. Pink Floyd’un “Interstellar Overdrive”, John Lennon’ın “Imagine”, Van Halen’in “Eruption” ve Neil Young & Crazy Horse’un “Fuckin’ Up” yorumları da konserin sürprizlerinden olmuştu.

tr_TRTurkish