Paul McCartney’nin Yaklaşan Şarkı Sözleri Kitabı Usta Müzisyenin Tüm Hayatını Kapsıyor

Paul McCartney, kariyeri boyunca yazdığı 154 şarkının ardındaki hikayeleri 2 Kasım’da çıkacak olan “The Lyrics: 1956 to the Present” adlı kitabında anlatacak.

The Beatles, Wings ile yaptığı çalışmalardan ve kendi solo kayıtlarından şarkılar içeren iki ciltlik koleksiyonun öne çıkan özelliklerinden biri de 1960’ların başına ait olduğuna inanılan bir defterden ortaya çıkan, kaydedilmemiş “Tell Me Who Is” isimli bir Beatles şarkısının el yazısıyla yazılmış daha önce hiç görülmemiş sözleri.

McCartney’in Pulitzer ödüllü şair Paul Muldoon ile beş yıl boyunca iş birliği yaptığı antoloji, McCartney’nin el yazısıyla yazılmış şarkı sözlerini, daha önce yayınlanmamış fotoğrafları, taslakları ve çizimlerin yanı sıra her şarkıda McCartney’nin yaratıcı süreciyle ilgili yorumları yer alıyor.

Şimdi 79 yaşında olan McCartney, kitabın önsözünde, “Sayamayacağım kadar çok kez, bir otobiyografi yazıp yazamayacağım sorulmuştu, ama zaman hiçbir zaman doğru olmadı,” diye yazıyor ve ekliyor:

İster evde ister yolda olsun, her zaman yapmayı başardığım tek şey yeni şarkılar yazmaktır. Biliyorum bazı insanlar belli bir yaşa geldiklerinde geçmişten günlük olayları hatırlamak için günlük tutmayı seviyorlar ama benim böyle bir defterim yok. Elimde olan, aynı amaca hizmet ettiğini öğrendiğim yüzlerce şarkım. Ve bu şarkılar tüm hayatımı kapsıyor.”

Bununla birlikte, kitabın yayımlanmasına eşlik etmek üzere the British Library, 5 Kasım 2021 – 13 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Paul McCartney: The Lyrics başlıklı ücretsiz bir sergiye ev sahipliği yapacak. Sergide McCartney’nin kişisel arşivinden daha önce görülmemiş şarkı sözlerinin yanı sıra kariyerini kapsayan fotoğraflar da yer alacak.

tr_TRTurkish