Parkway Drive’ın Yeni Albümü “Darker Still” Yayında

Parkway Drive’ın yedinci albümü “Darker Still” yayında. Grubun 2018 tarihli “Reverence”dan bu yana ilk tam uzunluklu albümü Epitaph aracılığıyla dinleyiciyle buluştu

Avustralyalı metalcore grubu albüm yayını öncesi dinleyiciyi yeni müzikal yürüyüşünün derinliklerine çekmek için öncü şarkılar “Glitch”, “The Greatest Fear” ve başlık şarkısı “Darker Still”i paylaşmıştı.

Şarkıcı Winston McCall albüm hakkında şu detayları veriyor, “Parkway ilk başladığında, hepimiz elimizden gelenin fazlasını yapmak için kendimizi zorlamaya çalışıyorduk. ‘Darker Still’de duyduklarınız, her zaman sahip olduğumuz hayal gücümüze yetişerek öğrenme ve büyüme yeteneğimizin nihai olarak gerçekleşmesidir.

Grubun yaratıcılığın ve başarının yeni zirvelerini hedefleyerek, konfor alanı ve güvenli bölgelerinden çıkarak yeri ufuklara yöneldiği albümle ilgili olarak dönüştürücü bir zamanın doruk noktası olduğu üzerinde duruluyor.

Bu konuyla ilgili olarak da “Daha önce hiç denemediğimiz veya daha doğrusu geçmişte denediğimiz ancak cesaret, zaman ve anlayışa sahip olamadığımız besteler ve şarkılar var” diyen McCall, “Albüm, ‘hayatınızda inanç yapınızın, benlik duygunuzun ve dünyadaki yerinizin bir hesabıyla karşı karşıya kaldığınız bir noktaya ulaşma fikri’ olan ‘ruhun karanlık gecesi’ kavramını araştırıyor” diyerek albümün iç dünyasının şifrelerini veriyor.”

Kurtarıcı aydınlanma yolculuğunda toplumun ölüm, tecrit ve insanlık kaybı korkusu üzerine kafa yorduğu belirtilen on bir şarkının yer aldığı albümle ilgili gitarist Jeff Ling ise şöyle diyor: “Birlikte başardıklarımızdan gerçekten gurur duyuyorum ve müzisyenler olarak gerçekten yeni sınıf ve yetenek alemlerine yükseldiğimizi hissediyorum.”

tr_TRTurkish