Paolo Nutini’nin Yeni Albümü “Last Night In The Bittersweet” Yayında

Paolo Nutini’nin dördüncü stüdyo albümü “Last Night In The Bittersweet” Atlantic Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

On altı şarkının yer aldığı albüm, Nutini’nin 2014 tarihli bir önceki albümü “Caustic Love”dan sekiz yıl sonra ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

İskoç müzisyenin en son geçen hafta “Acid Eyes” ve “Petrified In Love” isimli şarkıları paylaştığı albüm, son aylarda zihinlere kazınan “Through The Echoes” ile birlikte “Lose It” ve “Shine A Light” gibi öncü tekliler ile görücüye çıkmıştı.

Grubundan bazı müzisyenlerin katkılarıyla birlikte Nutini tarafından yazılan albüm, Dani Castelar ve Gavin Fitzjohn ile Nutini’nin ortak yapımcılığında kaydedildi.

Paolo’nun, 2014 albümü “Caustic Love” ile Birleşik Krallık’taki ikinci 1 numarası ve ABD’de bugüne kadarki en büyük liste başarısını yaşadıktan sonra 20’li yaşlarının sonu ile 30’lu yaşlarının başı arasındaki dönemde, o ana kadar kendi çalışmalarında uygun şekilde kullanmadığı bir müzikal kelime dağarcığı oluşturduğunu keşfettiği üzerinde duruluyor ki bunun da albüm üzerindeki etkilerini duymak güç değil.

Basın bültenindeki bir başka detayda ise albüm için, “bir neon motel tabelasının canlı renklerinin veya bir filmden bir parça diyalogun, yürekten bir rica ya da yürek burkan bir veda kadar anlam ifade edebileceği, yeniden çerçevelenmiş deneyimler ve yeniden yapılandırılmış tasvirlerden oluşan bir albüm” tanımı kullanılıyor.

Klasik rock’tan post-punk’a, akustik derinlikli folk-rock şarkılarından 70’lerin soul koridorlarında soluk alan bilhassa da Ben E. King ve Otis Redding lezzeti taşıyan “Through The Echoes” gibi klasikleşmeye aday şarkıların varlığıyla albüm, 70 dakikaya yayılan süresi boyunca bol katmanlı ve çeşit bakımından da hayli zengin bir dinleme süreci sunuyor.

Albümün açılışını yapan “Aftermath” şarkısında, Quentin Tarantino tarafından yazılan 1993 tarihli kült film “True Romance”ın son sahnelerindeki Patricia Arquette’in unutulmaz repliğinin kullanılması da renkli detaylar arasında.

Ezcümle, yılın en iyileri listelerinde sıklıkla göreceğimiz bir albüm, Paolo Nutini’nin “Last Night In The Bittersweet”i.

tr_TRTurkish