Finlandiya’da Palyaçolar Göçmen Karşıtlarıyla Mücadele Ediyor

Palyaçolar, ülkelerindeki göçmen ve mültecileri hedef alan şehir genelindeki devriyelerle alay etmek için Finlandiya sokaklarını istila etti.

Kendine Loldiers of Odin diyen Aktivist grup,  geçen Cumartesi günü Soldier of Odin adlı göçmen karşıtı grubun yanında Tampere sokaklarında yürüdü.

Renkli elbiseler ve süslü kostümler içindeki aktivistler, aşırı sağcı hareketlerin korku tüccarlığını kınamak ve sokakları tüm insanlar için daha güvenli ve daha neşeli hale getirmek istiyor.

Odin Loldiers fotoğrafını izniyle

Loldier of Odin’den Kaino Kattilanpää’a şunları söylüyor: “Biz meşalelerle şehirde yürürken bir devriye fark ettik. Sadece beyaz meşaleleri ve çok ciddi yüzleri olmasına çok üzüldük. Bu yüzden gökkuşağının tüm renkleri ve mutlu yüzlerle ortak iyiliğe katkıda bulunmak ve şehre ışık yaymaya karar verdik”

Üç dakikalık bir videoda, danstan önce karda oynayan ve neşeli şarkılar söylerken bir daire etrafında zıplayarak eğlenen palyaço devriyelerin, milliyetçi Finlileri nasıl takip ettiği görülebiliyor.

Palyaçolar da sevimliliğe ara verdi ve “sınırsız sevgi akışı ve barış tekerlemeleri” söyleyerek izleyenleri yüreklendirdi.

The Soldier of Odin, birkaç aydır Finlandiya genelinde kasaba ve şehirlerde devriye geziyor.

Onların bir üyesi kısaca şunları söyledi: “Birçok farklı etnik kökenden insanın yer aldığı bir durumla karşı karşıyayız. Bu durum toplumda korku ve endişe yarattı, bu yüzden bir araya gelmeye başladık.”

Finlandiya başbakanı ve başsavcılığı bu devriyelere karşı eleştirel konuştu ama onlar milliyetçi Finns partisinin desteğini kazanmış görünüyorlar.

ApNzmAN

Yanlış bilgilendirilmiş nefret söyleminin özgür konuşma olarak pazarlandığı bir dönemde bazı insanların öfke ve saldırganlığı diğer bazı insanlara kendilerini üstün hissettirebiliyor.

bKTnMqe

Odin Loldiers fotoğrafını izniyle

5QT9Hmn

Fotoğraflar: Odin Loldiers

What's your reaction?

tr_TRTurkish