Pagan ve Cultus Albümleri Dijital Platformlarda Yayında

Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek Laneth Bir Gece’ye günler kala etkinlik yine güzel işlere vesile olmayı sürüdürüyor.

İlk nüshasından bu yana, seksenler sonu ve doksanlar başındaki sihirli dönemi yaşatan ve o zamandan bu yana köşesine çekilen yerli rock/metal topluluklarının yeniden sahnelere dönmesinin müsebbibi olan etkinlik, bu sene de dinleyicinin uzun senelerdir duymayı beklediği haberlerle ses getiriryor.

Laneth Bir Gece III’ün merakla beklenen konuklarından, 20 yılı aşkın bir zamadır sahnelerden uzak olan Cultus ve 15 senedir sessizliğe bürünmüş black metal grubu Pagan’ın bir süredir ulaşılmakta güçlük çekilen albümleri nihayet dijital platformlarda yerini aldı.

Pagan’ın “Oz: In Transcendence” ile Cultus’ın “Bodhisattva” ve “Eye” albümleri dijital müzik platformlarında dinleyiciyi bekler vaziyette.

1991-1994 yılları arasında yayımlanan Türkiye’nin ilk iki fanzininden biri olan Laneth’i ve o dönemi yad etmek için düzenlenen etkinliğin bu seneki katılımcıları ise, The Climb, Objektif, Cultus, Pagan ve Kramp şarkılarından oluşan bir repertuvarla sahne alacak olan Razor.

8 Mart akşamı Beşiktaş IF’de gerçekleşecek etkinliği kaçırmamak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

tr_TRTurkish