Padme’nin Yeni Albümü “Hâlâ!!” Yayında

Memleket punk rock sahnesinin parlayan ekiplerinden Padme’nin yeni albümü “Hâlâ!!”, Tamar Records etiketiyle huzurlarınızda.

Hem şarkı sözleriyle kendi lisanını inşa edip kendine özel bir yer edinen hem de canlı performanslarıyla dinleyicilerin şapka çıkarttığı grup, yeni albümüyle de bu vaziyeti bir adım ileri götürüyor.

Grup basın bülteninde, on bir şarkının yer aldığı albümle ilgili şunları söylüyor:

Padme yeniden sizi kendinize getirmek için “Hâlâ!!” albümünü elinize verdi.

Zorlukların içine düştü ve yenilmedi, herkesin hissettiğini kendi ağızlarından söylediler.

Burası batı yaka İstanbul, ama underground yok çünkü her köşede gözetim, her saatte denetim, her cebin de dibi kesilmiş.

İşte bu yüzden “Hâlâ!!” sesimiz ve sesiniz için titreşen bir albümdür.

Bir kişinin iç dünyası her yerde gördüğünü bulur, her yerdeki yaşam kişinin iç dünyasına geri vurur.

Deniz, Arda, Toprak, Orhan ve de bazen Ozan bu albümü yazdı çizdi ve kemikleştirdi.

Kayıt ve mix desteğiyle de vücuda getirdi.

Herkese, iyi dinlemeler!”

Padme bir süredir etrafta olan insanlar tarafından kurulmuş bir arkadaş grubunun, bir müzik grubuna dönüşebileceğinin bir kanıtıdır. Dünyadaki birçok şeyi anlamlandırma çabalarında, ciddiyetle harmanlanmış şakalar aracılığıyla satirik ve ironik bir tavra sahiplerdir. Hayatın bizim üzerimizden her geçip gittiğinde bizim üzerimize bıraktığı etkiyi öfkeyle, absürdizmle, kahveyle ve çok gerekli olduğunda birazcık hüzünle harmanlayan grup, hala aktif olarak etrafta.

Bugüne kadar 1 EP, 3 uzun çalar albüm yayımlayan grup; Türkiye’nin ve Avrupa’nın gerek toplu alanlarında gerek en ücra köşelerinde insanlara dertlerini anlatmış, anlatmaya da devam etmektedir.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish