Ozzy Osbourne: “13” “Black Sabbath Albümü Değildi”

Ozzy Osbourne, “13”ün “gerçekten bir Black Sabbath albümü olmadığını” düşündüğünü ve orijinal davulcu Bill Ward’ın albümde çalmadığı için pişman olduğunu söyledi.

Stereogum ile yaptığı yeni bir röportajda Ozzy, 2013’te piyasaya sürülen ve Black Sabbath’ın son stüdyo albümü olmaya devam eden ve Rick Rubin tarafından üretilen albümden bahsetti.

“13”ün kendisi ve grup için bir kapanış olup olmadığı sorulduğunda, Ozzy, “Pek değil, çünkü tamamen dürüst olmak gerekirse, albümde gerçekten bir sorumluluk almadım. [Yapımcı] Rick Rubin benim iyi bir arkadaşım olsa da… Sadece şarkı söylüyordum.”

Ozzy albüm kayıt süreciyle ilgili olarak, “Zamanda geri adım atmak gibiydi ama muhteşem bir dönem değildi. Geezer [Butler] benim için çok fazla şarkı sözü yazmasına rağmen, ki bunda çok ama çok iyi. Benim için sarsıcı bir deneyim değildi” diyor ve ekliyor, “13’te ayrıca orijinal Black Sabbath kadrosu yoktu, Rage Against the Machine davulcusu Brad Wilk, Ward’ın kitin arkasındaki rolünü doldurdu.”

Ozzy, “Dürüst olmak gerekirse, gerçekten pişman olduğum tek şey, Bill Ward’ın albümde çalmamış olması” dedi.

Aslında bir Black Sabbath albümü değildi… Bir gün hepimizin bir odaya girip mükemmel Black Sabbath albümü bulamayacağımızı söylemiyorum. Ama şunu söyleyeceğim, [13] Black Sabbath’ın kayıtları kaydettiği şekilde kaydedilmedi. Sorumluluğu üstlendiğimiz noktanın hemen ötesine geçmiştik, kaydımız üzerinde bir başkasının tam kontrole sahip olduğu zamana geri dönmüştük. Vol.4’ten sonra asla yapmadığımız şey.”

tr_TRTurkish