Özge Fışkın’dan Epik Bir Cem Karaca Yorumu: “Ömrüm”

Özge Fışkın’dan epik bir Cem Karaca yorumu geldi.

Söz ve müziği büyük usta Cem Karaca’ya ait olan, Cem Karaca, Cahit Berkay ve Uğur Dikmen gibi üç büyük müzisyenin bir araya geldiği 1992 tarihli Karaca’nın ”Nerde Kalmıştık” albümünde yer alan “Ömrüm” şarkısı, Özge Fışkın tarafından yorumlandı.

Karaca’nın benzersiz performansının yanı sıra Cahit Berkay ve Uğur Dikmen’in özgün düzenlemeleri ile bilinen “Ömrüm”ü artık Fışkın’ın sesi ve Övünç Dan düzenlemesi ile yeniden dinlemek mümkün. Şarkının miks işlemlerinde Barış Baykan, mastering’de ise Eray Polat imzası var.

Özge Fışkın’ın “Ömrüm” cover’ı, Tamar Records etiketiyle tüm müzik platformlarında yerini aldı.

Özge Fışkın, bu tekli çalışmasına dair duygu ve düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

Ömrüm şarkısını ilk dinlediğimde önce lirik dünyasından etkilendim. Zamansız sözleri bugün de yaşama dair deneyimlediğimiz tüm o gelgitleri, iniş ve çıkışları, Cem Karaca’nın kendine özgü yorumuyla ortaya koyuyordu. Tabi ki ‘ömrüm’ diyebilmek için insanın hayatta bir miktar mesai yapmış olması da lazım! Bekledim… Ve ne tesadüftür ki bu kıymetli şarkı ve ben her ikimizin de otuzuncu senesinde buluşmuş olduk. Zira 1992 benim de sahne hayatıma başladığım yıl.

Bu şarkıyı yeniden kaydetme noktasında beni kırmayarak bizimle yer alan değerli üstat Cahit Berkay ise geçmişi bugüne taşıyan bir ruh üfledi. Övünç Dan bu esintiyi tüm düzenlemede pekiştirdi. Umarım hepimize iyi gelecektir tüm derinliği ile Ömrüm.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish