Özdemir Asaf’ın “Çırılçıplak” Şiirine Nilipek. Dokunuşu

Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Özdemir Asaf’ın 100. doğum yıl dönümüne özel hazırlanan saygı albümünün açılışı geçtiğimiz ay TNK’den “Yoz Şarkı” ile yapılmıştı.

Şimdi ise Özdemir Asaf’ın eşsiz şiirlerinin yeniden hayat bulduğu, “Özdemir Asaf 100 Yaşında” isimli bu anlamlı projenin ikinci single’ı, Elif Dikeç düzenlemesiyle Nilipek.’ten “Çırılçıplak”, Pasaj Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşuyor.

Nilipek, Özdemir Asaf’ın “Çırılçıplak” şiirini, müziğin büyüsüyle birleştirerek, müzikseverlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Elif Dikeç’in özenle hazırladığı düzenleme ise şarkının gücünü daha da arttırıyor.

“Çırılçıplak”, Nilipek.’in samimi ve derin yorumuyla, bir Özdemir Asaf şiirinin daha ölümsüzleştirilerek müzik dünyasına önemli bir iz bırakmasına aday.

Nilipek., şarkının yaratılma sürecini ise içtenlikle anlatıyor; “Özdemir Asaf 100 Yaşında albümü için şiirleri okurken “Çırılçıplak,” belki de tam olarak beni sarsması gerektiği anda karşıma çıktı. Tanıdığınız, yıllar sonra tekrar karşınıza çıkan, size duymak istediklerinizi değil duymanız gerekenleri söyleyen, yolunuzu değiştiren bir dost gibi. Besteyi tamamladıktan sonra çok uzun süre içimde söylemeye devam ettim, ama bence şarkı kendini Elif Dikeç’in incelikli düzenlemesinde buldu.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish