Ozan Tekin’in Yeni Albümü “Anarya” Yayında

Ozan Tekin’in geriye doğru bir göç hikayesini anlattığı albümü “Anarya”, Gülbaba Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Ozan Tekin’in “Anarya”da geriye doğru bir göç hikayesini anlattığı müzikal yolculuğu Köln’de başlayıp İstanbul’a uğruyor ve memleketi Adana’da son buluyor. “Geri geri hareket etmek” anlamına gelen “anarya gitmek”, Tekin’in memleketi Adana’ya özgü yerel bir deyim. “Anarya” ise Tekin’in son yerleştiği şehir Köln’den doğduğu şehre doğru geri göçme denemesinin mecazi ifadesi.

Albümdeki her bir parça, Tekin’in bu üç şehirdeki anılarını yankılayan birer ses hikâyesi. “Anarya”, Tekin ve duvar piyanosunun karşılıklı birbirini akort ettiği bir sürecin ürünü. Almanca’da stimmung diye ifade edilen nevi şahsına münhasır hadisenin sanatsal bir temsili; kişisel ve enstrümantal ifadelerin dışa vurduğu gam, duygulanım ve atmosferlerden mürekkep bir müzik şeridi.

Besteci ve prodüktör Ozan Tekin, piyano kompozisyonlarının oluşan “Anarya I” EP’sini Mayıs 2021’de yayınlamış, ambient ve deneysel kompozisyonlarından oluşan ilk albümü “Pillars of Salt”ı, Ekim 2019’da Köln menşeili plak şirketi NOORDEN etiketiyle yayınlanmıştı.

Seyrek Rıfat adıyla ürettiği “Ayrık” isimli EP’sini 2017 yılında yayınlayan Tekin, solo çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’de ve Almanya’da pek çok tiyatro, performans, film ve televizyon yapımına müzik ve ses tasarımı yapıyor.

Ozan Tekin’in yeni albümü ”Anarya”, Gülbaba Records etiketiyle dijital müzik platformlarında dinleyiciyi bekliyor.

tr_TRTurkish