Overkill Gelecek Albümü ‘Scorched’dan Yeni Şarkı ‘Wicked Place’i Paylaştı

Thrash metal sahnesinin temel taşlarından Overkill’in yeni şarkısı “Wicked Place”i paylaştı. Şarkı, grubun 14 Nisan’da Nuclear Blast Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak yirminci stüdyo albümü “Scorched”dan ulaşıyor kulaklarımıza. Grup geçen ocak ayı sonunda albümün çıkış şarkısı “The Surgeon”ı paylaşarak albümü duyurmuştu.

Şarkıcısı Bobby “Blitz” Ellsworth, “Wicked Place” hakkında şunları söyledi: “Albümdeki en sevdiğim sürüşlerden biri, geçmiş günleri anımsatan büyük, kalın bir groove, surata modern bir yumruk! Kötü ol!”

“Scorched”, Overkill için tüm üyelerin kendi başlarına kayıt yaptıkları yeni bir kayıt ortamı sundu. Kaydın miksajını Colin Richardson ve yardımcı mühendisi Chris Clancy üstlendi. Johnny Rodd vokal kaydında sürece dahil olurken, Maor Appelbaum mastering ve son rötuşları ekledi. Grup, albüm kapak resmi için ise sanatçı Travis Smith ile çalıştı.

Ellsworth “Scorched”ın genel soundu ve grubun kayıt sürecindeki zihniyetinden bahsederken yapımcı Colin Richardson ile yeniden çalışmalarına da değiniyor, “Bu şimdiye kadar yaptığımız en iyi kahrolası albümlerden biri ve bundan doğrudan o sorumlu. Bu miksi yaptığında, onu pek yönlendirmedik. Yani, üretimi biz yaptık ve fikirlerimizin ne olduğu konusunda ona rehberlik ettik ancak sağlam bir genelleme yapmadık. 90’ların başındaki türden geçmişe atıf yapan bir gitar kaydı yaptı. Yani bu, iki dönemi yakalamak gibi geçmiş ve tam olarak şu andaki bir şeyi yakalamak ve bu iki dönemi aynı anda dinlemek gibi.”

Bobby ayrıca “Scorched”ın müzikal yönüne de değinerek, “Eklektik. Çeşitli. Farklı dinamikleri ve özellikleri var” diyor ve ekliyor, “Bunu bir Overkill albümünde nasıl yaparsınız? Geleneksel heavy metaldir. Yumuşak bölümleri var. Groove var. İçinde thrash var. İçinde rock and roll var. Blues var. Lanet olası haritanın her yerinde. Ama bu parçaları birbirine dikmeli ve sonra her şeyi alıp, bildiğiniz, markanızı koyduğunuz hale getirmeye çalışmalısınız. Ve bence bunu yapmayı başardık.”

Geçen ağustos ayına döndüğümüzde ise şarkıcısı Bobby “Blitz” Ellsworth albümle ilgili şu detaylara değinmişti, “Albümü üç kez yazdım ve ilk ikisini yok ettim çünkü pandemiden etkileniyordu ve bu tür insanlar olduğumuzu hiç düşünmüyorum. Müziğin sunumu söz konusu olduğunda pek iyimser biri değilim ama bence bu sahnede Overkill’i diğer gruplarla karşılaştırırsanız her zaman olumsuz bir yol izlemiyoruz; olaylar karşısında olumlu yol almaya çalışıyoruz.

Pandemi beni farklı bir yola yöneltti ve ben bunu yapmak istemedim. Bu yüzden tüm albümü yok saydım ve o şeyin açıldığını görünce yeniden yazdım… Güncel olduğu gerçeği beni daha rahat hissettirdi. 2020’de yazılmış bir şey değil. 22’de yazılmıştı ve 22’de kaydedilecek. Yani şu anda güzel bir duygu.”

Bas gitarist D.D. Verni de daha önce albümle ilgili olarak bazı ayrıntılar verirken, “Diğerlerine kıyasla… Bunu söylemek zor. Belki içinde biraz daha Sabbath tarzı bölümler var, biraz daha doomy” demiş ve albümün miks işlemleri için Colin Richardson ile çalışacaklarını söylemişti.

Richardson daha önce Overkill ile 1997’de “From The Underground And Below”, 2000’de “Bloodletting” ve 2003’te “Killbox 13” albümlerinde çalışmıştı.

Öte yandan Overkill, nisan ayında Avrupa turnesine çıkacak. “Scorching The Earth” başlıklı turnede gruba Exhorder ve Heathen eşlik edecek.

tr_TRTurkish