Osees (aka Oh Sees) “Metamorphosed” İsimli Yeni Albümünü Paylaştı

Son yılları hayli üretken geçiren garaj rock ekibi Osees -ya da birçok isminden biri olarak Oh Sees- yeni albümünü yayımladı.

“Metamorphosed” isimli albüm, John Dwyer’ın omuzlarında yükselen grubun Weirdo Hairdo EP ve Protean Threat albümlerinin ardından 2020’de paylaştığı pek çok sürümden sadece biri oluyor. Ayrıca, Aralık ayında yayına sürüleceği duyurulan Panther Rotate remix albümünden de önce geliyor.

1997 yılında San Francisco’da temelleri atılan ve 1960’ların garage rock, psychedelic rock, punk rock gibi türlerini müziğinin merkezine alan ekip, belki de müzik sahnesinin en çok isim değişikliği yapan gruplarının da başında geliyor.

“1” isimli ilk albümünü 2003 yılında OCS (Orinoka Crash Suite) adı altında yayımlayan grup, geçen Temmuz ayında, yirmi üçüncü albümleri olan Protean Threat’in duyurulmasıyla adını Osees olarak değiştirmişti.

Grubun 2019 albümü Face Stabber’ın kayıt oturumlarından ortaya çıktığı aktarılan yeni albümde beş şarkı yer alıyor ancak 23 dakikayı aşan süresiyle “I Got a Lot” ve 14 dakikalık “The Virologist” şarkılarının varlığı albümü tam uzunlukta bir albüm kıvamına taşıyor diyebiliriz.

Kapak Fotoğrafı: Tim Bugbee

What's your reaction?

tr_TRTurkish