Online eğitim alabileceğiniz 5 platform

Selen Sipahi tarafından hazırlanmıştır.

Korona Virüs salgınının belki de en büyük kazanımı, geleneksel eğitim yöntemlerinin yanı sıra birçok online eğitim alanının mevcut ve etkili olduğu gerçeğinin hızla yayılması ve çoğu insanın hayatına dahil olması olarak kabul edilebilir.

Bu süreçte sizlere faydası olacağını düşündüğümüz, birbirinden farklı konularda dersler alarak kendinizi geliştirebileceğiniz 5 farklı online kurs platformunu sizler için aşağıda derledik. Şimdiden iyi dersler 🙂

1-Coursera.org

Bir sürü alan ve başlıkta online dersler alabilirsiniz. Çoğu derse kayıt olmak ve içeriklere erişmek ücretsiz. Sadece ödevlere erişim ve sertifika için para ödeme şartı var.

2-Google Dijital Garaj

Dijital pazarlama alanında ve Google servisleri konusunda kendini geliştirmek, uzmanlaşmak isteyenler için ücretsiz ve sertifikalı eğitimler sunan platformdur.

3-Curious.com

Belirlediğiniz konularda her gün 5, 15 ya da 30 dakikalık değişik ders içeriklerini size mail olarak gönderen bir platform.

4-Udacity.com

Daha çok yazılım özelinde kursların olduğu bir platformdur. Çoğu derse katılım ücretli ancak özellikle “Business” özelinde ücretsiz olan ve sertifika veren dersler de mevcut.

Ücretli dersler sonunda alacağınız sertifikalar global bazda geçerlidir.

5-Edx.org

Bu platformdan 31 farklı alanda yüzlerce farklı başlıkta online ders alabilirsiniz. Derslerin çoğuna kayıt olmak ve ders içeriklerine ulaşmak ücretsiz. Bazılarında para ödemeden ödevlere erişim de mevcut. Sertifika için para ödeme şartı var.

tr_TRTurkish