OneArc Galeri, Emilie Gotmann’ın “Kimera” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor

OneArc Galeri, 23 Kasım 2022 – 14 Ocak 2023 tarihleri arasında Emilie Gotmann’ın “Kimera” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

“Kimera”

Dürtü. Eylem. Büyüme.

Fransız sanatçı Emilie Gotmann, 2017’de başladığı Kimera serisi ile bizleri kendi hayal dünyasının Şiirinde dolaşan bir trans-türe davet ediyor. Mitoloji ve sembolizmin ötesine geçen metal heykelleri hem hayvanı hem de bitkiyi çağrıştırıyor, sürekli kendini yeniden var eden figüratif bir dille ve kendine has bir soyutlamayla yüzleşiyor.

Devingen heykelleri, tehdit altında olan bir güzelliği gözler önüne sererek kadının toplumdaki karmaşık durumunu ve organik dünyaya yeniden odaklanmanın gerekliliğini yansıtıyor.

Bu sergi, Valshamr ve Icarus’u hatırlatırken aynı zamanda Penelope’nin yapıtına da gönderme yapıyor: Craft WomanShip’i anıtlaştıran, hiç bitmeyen bir ayrıntı çalışması. İzleyiciyi enstalasyonun bir parçası ve katılımcısı olmaya davet eden çelik yapboz vasıtası ile kişisel yolculuğun örgü ve dikişleri oluşturuluyor. Hayvan ve Bitki parçaları, yerimizi ve rolümüzü yeniden gözden geçirmeye davet edildiğimiz türlerin yeni bir sınıflandırmasını yaratıyor.

tr_TRTurkish