Olta Dayanışma’nın 14. Albümü Müzikseverlerle Buluştu

22 Aralık’ta yeni albümünü yayınlayan Olta Dayanışma, tam 14 albümdür başka türlü bir müziğin, başka türlü bir sanatın, başka türlü bir direnişin var olduğunu göstermekte ve buradan aldığı güçle müzik platformlarında günden güne kendine yer açmaktadır.

Olta Dayanışma, tüm gelirini ihtiyaç sahibi müzik emekçilerine paylaştırıp müziği metalaştıran-sektörleştiren ticari anlayışa karşı; direngen, bağımsız müziği sahiplenerek, müziğin tüm üretim sürecine dayanışmacı bir ruhla katkı sağlamak amacıyla kurulmuş bir müzisyen kolektifidir. Henüz şarkı yayınlanama deneyimi bulunmayan müzisyenler şarkılarının kayıt ve teknik süreçleri için dayanışma ağından destek alabilmekte, şarkılarını Olta albümlerine hibe ederek doğrudan Olta albümleri dinleyicilerine ulaşabilmektedir. Buna ek, her yeni albümde, şarkıları büyük kitlelere ulaşmış başka müzisyenlerce desteklenmektedirler. Yeni albümde Teoman Peyk’in “Denizdeyim” şarkısını yeniden yorumlayarak dayanışmaya dahil olmuştur.

Olta Dayanışma’ya şarkınızı hibe ederek ve dayanışmanın albümlerini dinleyerek siz de bağımsız müziğe destek verebilirsiniz.

14. albümün bir araya getirdiği birbirinden kıymetli müzisyenler ve şarkılarını aşağıda görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish