Ofansif Defansif “İskarpinler” Şarkısı ile Huzurlarınızda

Ofansif Defans, çıkış şarkısı “İskarpinler” ile huzurlarınızda.

Grup, 2020’nin Mart ayında Ertuğrul Karakoç ve Ayça İrem Türkeş’in ‘’İskarpinler’’ şarkısı için bir araya gelmesiyle kuruluyor.

Grubun ismi kendi içerisinde bir tezatlık barındırmakta. Bunun sebebi ise yaşamın da tezatlıklardan ibaret olduğunu düşünmeleri. ‘’İskarpinler ‘’şarkısında da düşüncelerine uygun bir şekilde bu tezatlıklardan bahsediliyor.

Kayıt, aranje ve mix-mastering işlemlerinin Emre Berkün’e ait olduğu şarkıda; bir kadınla, bir erkeğin birbirlerini çok sevmelerine rağmen yine kendi istekleri doğrultusunda birbirlerinden ayrı kalmalarını konu edilirken, sevginin birleştirici gücünden ziyade, ayırıcı yönünden bahsediliyor.

Burada yoğun beslenen bir duygunun insanları olumsuz yönde etkilemesinden ve tezatlık oluşturmasından söz ediliyor.  Bu sayede şarkı, grup ismiyle ve grubun düşünceleriyle bir bütünlük oluşturmaktadır.

Ayrıca ezberlenmesi zor şarkılardan ziyade, daha akılda kalıcı şarkılar üretmeyi hedefleyen ikili, bunu hem söz, hem de müzikal anlamda ilk şarkıları ‘’İskarpinler’’de başardıklarına inanıyorlar.

Grup pandemi sürecinde bir yandan ‘’İskarpinler’’ şarkısını bitirmekle uğraşırken, bir yandan da grubun söz yazarı Ertuğrul Karakoç, yeni şarkılar yazmaya devam etmiş. Yaklaşık 10 tane demo halinde şarkısı bulunan grup, düzenli aralıklarla dinleyiciye sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yayımlanacak ikinci şarkının ise prodüktörleri Emre Berkün ile birlikte yapılan bir düet olacağı da aktarılan bilgilerden.

What's your reaction?

tr_TRTurkish