Oasis 25 Yıllık İki B Yüzü Şarkısı Paylaştı

Oasis, klasik şarkılarından “Don Don’t Look Back In Anger” single sürümünün B yüzü kayıtlarından biri olan “Step Out” için bir şarkı sözü videosu paylaşarak ikonik şarkının 25. yıl dönümünü kutladı.

Aynı zamanda “(What’s The Story) Morning Glory?” albümünün diğer hitlerinden “Roll With It” single baskısının B yüzü şarkılarından “It’s Better People” için de benzer bir şekilde paylaşım yapıldı.

İlk olarak 19 Şubat 1996’da piyasaya sürülen “Don’t Look Back In Anger”, grubun 1995’in Ekim ayında dinleyiciyle buluşan ikinci albümü “(What’s The Story) Morning Glory?”nin en parlak yıldızlarından biri olarak öne çıktı.

Bu çığır açan albüm, Oasis’i yalnızca uluslararası bir fenomen konumuna getirmekle kalmamış, aynı zamanda nesiller boyu ilham kaynağı olmalarının yolunu açarak, birçok başarılı grup ve söz yazarı tarafından kariyerleri üzerinde büyük bir etki olarak kabul edildi.

Albüm dünya çapında 22 milyondan fazla sattı ve İngiltere’nin tüm zamanların en çok satan üçüncü stüdyo albümü oldu. Geçen yıl sınırlı sayıda üretilen plak baskısı albümünün yıl dönümünde yeniden yayımlandı.

“Step Out” ve “It’s Better People” şarkı sözü videoları hemen burada.

tr_TRTurkish