Nube’den İlk Solo Şarkı “Look Again”

Nube’nin ilk solo şarkısı “Look Again” 26 Mart’ta tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Sakinlik hissinin hâkim olduğu parçaya, sözler de karmaşık sorgulamaları ve fark edişleriyle eşlik ediyor. “Yol” boyunca arkamızda bıraktığımız ve yanımızda sürüklediğimiz her şey azalmanın hüznünü yüzümüze vursa da kararlılığın cazibesi köklerimizi ele geçiriyor.

Vokal ve keyboardda Nube’nin yanı sıra elektrik gitarda Çağakan Nalbantoğlu, bas gitarda Çağın Güler’in yer aldığı şarkının yapımcı koltuğunda Grejuva’yı görüyoruz.

Felsefe ile birlikte konservatuar opera / şan eğitimini de kapsayan öğrenim hayatıyla birlikte yıllar içerisinde farklı türleri kucaklayan dinleyiciliğine performans ve üretimlerini de ekleyen Begüm Yardımcı (Nube), Tembel Hayvan iş birliği ile 14 Ağustos 2020’de başkaldırmış kadınların çığlıklarına eklemlenmek adına yayınladıkları single “Ain’t Goes Down” da estrümantal ve çok sesli vokallere yer vermiştir.

18 Eylül 2020’de sözleri ve vokalleri kendisine ait olan “Simplify” parçasını Noct ile beraber yayınlayan Nube, solo çalışmalarının yanı sıra Maymunla Diyalog grubuna klavye ve vokalleriyle de eşlik etmektedir.

Trip-Hop / Nu Jazz / R&B Soul / Downtempo tınılarını kucaklayan “Look Again”; Nisan ayının sonlarına doğru tamamlanması için hazırlıkları devam eden animasyon klibiyle de dinleyiciyle buluşmayı bekliyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish