Nita Strauss’un İlk Albümünden Detaylar ve Yeni Şarkı

Rock sahnesinde son dönemin en dikkat çekici gitarcılarından Nita Strauss bu kez albüm haberiyle karşımızda.

Başlangıçta kadınlardan kurulu Iron Maiden cover grubu The Iron Maidens ile tanıdığımız Femme Fatale, Jermaine Jackson ve halen Alice Cooper ile yola devam eden ayrıca daha birçok isim ve projeyle aynı sahneyi paylaşan yetenekli gitarist Nita Strauss artık albümüyle de dillere düşmeye hazırlanıyor.

Nita’nın “Controlled Chaos” isimli ilk albümünün 16 Kasım’da Sumerian Records etiketiyle piyasaya sürüleceği açıklanırken albümden çıkan yeni parça “Pandemonium 2.0” de dinleyiciyle paylaşıldı.

Nita, albümü şu sözlerle ifade ediyor, “Aydınlık ve eğlenceden agresif ve karanlığa, huzurludan kaotikliğe, bu albüm dinleyiciye kişiliğimi ve aklımda neler olup bittiğini anlatabilmem için bir yol”.

Ayrıca, enstrümantal bir albüm yapmaktaki tercihi hakkında ise, “Enstrümantal gitar müziği sayesinde gitar çalmaya başladım. Tüm gerçek kahramanlarım enstrümantal albümler yaptılar. Tüm kariyerim gruplarda çalmakla geçti, ancak ilk etapta gitar almak için bana ilham veren şeyin hayalini hiç bir zaman unutmadım” diyerek bu hayalini gerçekleştirdiğinin de altını çiziyor.

Aşağıda “Controlled Chaos” şarkı listesi ve albümden çıkan yeni parça “Pandemonium 2.0” ile geçtiğimiz ay paylaşılan “Our Most Desperate Hour”u bulabilirsiniz.

Nina Strauss, “Controlled Chaos” şarkı listesi:

 1. Prepare For War
 2. Alegria
 3. Our Most Desperate Hour
 4. Mariana Trench
 5. Here With You
 6. The Stillness At The End
 7. The Quest
 8. Hope Grows
 9. Lion Among Wolves
 10. Pandemonium 2.0
 11. The Show Must Go On

Kapak Fotoğrafı: Jeremy Saffer

tr_TRTurkish