Nilipek., Yeni Albümünün Yayın Tarihini Duyurdu

Nilipek., dört yıllık sessizlikten sonra dördüncü albümünü yayın tarihini duyurdu.

2020’de yayınlanan “mektuplar”dan sonra Nilipek. özel projeler dışında dört yıl boyunca sessizliğini korumuştu. Sanatçı, dinleyicilerin sabırsızlıkla beklediği dördüncü stüdyo albümünü 3 Mayıs’ta yayınlayacağını duyurdu.

“Uydurduğumuz Oyunlarla” adını taşıyan albüm söz ve müziği Nilipek.’e ait 11 şarkıdan oluşuyor. Yapımcılığını Nilipek.’in Taner Yücel ve Berkay Küçükbaşlar ile birlikte üstlendiği albümün kapak tasarımı ise Volkan Aslan’a ait.

Yapım sürecini Berkay Küçükbaşlar, Nilipek. ve Taner Yücel’in bir arada üstlendiği kayıtlarda Nilipek.’e Berkay Küçükbaşlar (davul), Ozan Kısaparmak (bas gitar), Özgür Çıtır (gitar), Taner Yücel (tuşlular ve ses tasarım) eşlik ediyor. Aynı zamanda Altuğ Öncü, Burhan Hasdemir, Gökçe Gürçay, Ercan Bektaş Ülger gibi isimlerin de konuk olduğu albümde Kamil Hajiyev’in vokallerde, Sahand Lesani’nin gitarlarda, Oğuzcan Bilgin’in de üflemelilerde yer aldığı No Land düeti Baykuş dikkat çekiyor. Albümün miksi Emre Malikler’e, masteringi ise Everett Young’a ait. Albüm kapak görseli Volkan Aslan imzasını taşırken, albüm fotoğrafları Elif Tekneci ve Nur Şevval Yılmaz’ın objektifinden.

Yeni Nilipek. albüm “Uydurduğumuz Oyunlarla”, 3 Mayıs’ta dijital raflarda yerini alacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish