Nilipek.’in Uğur Savaş İmzalı Klibi “Menekşe” Yayında

Dördüncü stüdyo albümü “Uydurduğumuz Oyunlarla”yı geçtiğimiz hafta yayınlayan Nilipek., albümün ikinci teklisi “Menekşe”nin klibini dinleyicileriyle paylaştı.

“Menekşe”, ayrılık sürecini ilk acıdan son hissizliğe kadar betimleyen, sitemli bir ayrılık şarkısı. Hüzünlü hikayesini stop-motion animasyonla birleştiren videonun yönetmenlik koltuğunda Uğur Savaş oturuyor.

Klipte menekşeyi “aşkın perisi” olarak adlandıran Uğur Savaş, hikâyeyi şöyle anlatıyor: “Aşk bitmiştir; kişiler buluşmak istese bile o aşkın perisine ulaşamadıkları için çabaları karşılık bulmaz. Fantastik bir teraryumda yaşayan Menekşe’ye bu aşkın sahipleri birer yaratık olarak görünür. Menekşe de iletişim kurmak ister ama geçmişin hayaletinden korktuğu için bir adım atmak istemez ve kaçar. Aşk bittikten sonra artık Menekşe perisi kendisine yeni bir hayat aramalıdır. Bu hayatı bulabilmek için ise olduğu kişiden vazgeçmeli, başka biri olmalıdır.”

Albümden ilk tekli “Geçmiyor Zaman”, klibiyle birlikte bir yıl önce yayınlanmıştı. Elif Tekneci’nin yönetmenliğini üstlendiği klip Buenos Aires Uluslararası Müzik Video Festivali’nde Uluslararası Pop kategorisinde Olivia Rodrigo, Harry Styles ve Troye Sivan gibi isimlerle finale kalmıştı.

Çeşitli film festivallerine katılan ve kendi atölyesinde heykel ve animasyon çalışmalarını sürdüren Uğur Savaş’ın filmleri arasında, “Kurdun Kutusu” (Kısa Film-Animasyon, Prömiyer – Odense International Film Festival 2023, Danimarka), “Labirent Faresi” (Kısa Film –Animasyon, Prömiyer – Vegan Çiftlik Film Festival, 2023 İzmir) ile “Düş ve His” (Kısa Film-Animasyon,  İstanbul 1.Uluslararası Deneysel Film Festivali, Animasyon Seçkisi, 2018) bulunmaktadır.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish