Nick Cave’in Bir Hayranının Sorusundan Esinlendiği Yeni Single “Grief”

Geçen ay “Carnage” isimli sürpriz albümlerini yayımlayan Nick Cave ve kadim dostu Warren Ellis’den “Grief” adlı yeni bir single geldi. Albümle aynı dönemde yazıldığı belirtilen şarkı ilhamını, Cave’in dinleyicileriyle haberleştiği Red Hand Files sayfasına gönderilen bir sorudan alıyor.

Soru, Cave’in 15 yaşındaki oğlunun vefatından birkaç yıl sonra Ekim 2018’de Cynthia adlı bir okuyucu tarafından kaleme alınmış. “Son yıllarda babamın, kız kardeşimin ölümünü ve ilk aşkımı deneyimledim ve onlarla çoğunlukla rüyalar yoluyla bir iletişim kurduğumu hissediyorum. Bana yardım ediyorlar. Sen ve Susie, oğlunuz Arthur’un sizinle olduğunu ve bir şekilde iletişim kurduğunuzu düşünüyor musunuz?” sorusuna Cave, hassas ve uzun bir yanıtla cevap yazar.

“Grief” bu soru ve cevabın iki şarkıya uzanan bir sonucu olarak ortaya çıkıyor ve Cave, Cynthia’nın sorusu üzerine yıllarca düşündükten sonra geçen Kasım ayında Ellis ile birlikte Londra’da single’ı kaydediyor.

A tarafında yer alan “Letter to Cynthia”, Cave’in Ellis’in çaldığı müzik üzerine Cynthia’ya verdiği cevabı okuması, “Song for Cynthia” olarak adlandırılan B tarafı ise hem Cave hem de Ellis’in keder ve yas üzerine düşündüğü bir şarkı olarak dinleyiciyle buluşuyor.

“Grief” single’ının her iki parçası da henüz çevrim içi değil ancak kaydı Cave’in web sitesinden satın alabilir veya Instagram aracılığıyla bir ön izlemesine kulak verebilirsiniz.

tr_TRTurkish