Nick Cave Yeni Albüm Çalışmalarına Başladığını Duyurdu

Nick Cave, “Carnage” isimli yeni albümü üzerinde çalışmaların başladığını doğruladı.

Cave, koronavirüs nedeniyle 2021 İngiltere ve Avrupa turunu iptal ettikten sonra, daha önce hayranlarına bunun artık “yeni bir albüm yapma zamanı” olduğunu hissettiğini söylemişti.

Dinleyicileriyle sohbet ettiği The Red Hand Files adlı web sitesinde yazan Cave, bir hayranın sorusunu yanıtlayarak, 2019’daki bol alkış alan “Ghosteen” albümü sonrası gelecek yeni kayıtlar için düzenli olarak birlikte çalıştığı ve Bad Seeds’den ekip arkadaşı Warren Ellis ile birlikte stüdyoda olduğunu doğruladı.

Sitedeki gönderisinin geri kalanında Cave, karantinadan nasıl etkilendiğini ve sahneye geri dönme özlemine de değinirken, “sahneye adım atmanın heyecanını, diğer tüm endişelerin izleyicilerimle saf bir hayvani ilişkiye dönüştüğü performansın heyecanını özlüyorum” diye yazıyor.

Cave’in, Haziran 2020’de Londra Alexandra Palace’ta, İngiltere karantina sürecinden yavaşça çıkmak üzereyken kaydedilen solo piyano performansı “Idiot Prayer”, tek seferlik bir etkinlik olarak 23 Temmuz’da yayımlanmış sonrasında ise 22 şarkının yer aldığı bu kapsamlı performans, Kasım ayının sonlarında plak, CD ve dijital olarak dinleyiciyle buluşmuştu.

Kapak fotoğrafı: Gosha Rubchinskiy

tr_TRTurkish