Nick Cave ve Warren Ellis’in Yaklaşan Belgesel Film Müziğinden Yeni Şarkı: “Les Cerfs”

Nick Cave ve Warren Ellis’in imza attığı, Marie Amiguet ve Vincent Munier’in yakında gösterime girecek belgeseli “La Panthère des Neiges”in müziklerinden “Les Cerfs” isimli şarkı paylaşıldı.

Belgeselin müzikleri, geçen ay paylaşılan ilk kayıt “We Are Not Alone” ile duyurulmuştu.

Belgesel vahşi yaşam fotoğrafçısı Munier ve romancı Sylvain Tesson’u, dünyanın en bozulmamış vahşi yaşam koruma alanlarından biri olan Tibet platosunu bir kar leoparı arayışı içinde geçerken ekrana taşıyor.

Belgesel 22 Aralık’ta ABD’de gösterime girerken, müzikleri 17 Aralık’ta Invada/Lakeshore aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak.

Warren Ellis yaptığı açıklamada film ve çalışma süreci hakkında şunları söylüyor:

“Bu filmin kalbinde sizi çeken bir şey var. Bir gün sonra tam bir orijinal müzik bestelemek için ne gerekiyorsa yapmak istediğimi fark ettim. Film kendi müzikal sesine sahip olmayı hak ediyordu. Beş gün ayırdım ve Nick’e bir günlüğüne tema şarkısı yazıp piyano çalmak için gelip gelemeyeceğini sordum. Filmi gördü ve dört gün kaldı. Sonunda, üzerinde çalıştığımız en güzel filmlerden biri olduğunu düşündüğüm şeyi yaptık. Bir proje üzerinde çalışırken en sevdiğim deneyimlerden biri. Yıldızlar, onları daha önce hiç görmediğimiz tüm vahşi görkemiyle hayvanlardır ve insan saygı ve hayranlık içindedir.”

tr_TRTurkish