New York Sokaklarında İnternet Devrimi

New Yorklular eski ankesörlü telefonlara elveda derken ve LinkNYC projesiyle ileri teknoloji ürünü ücretsiz wi-fi hizmeti sağlayan erişim noktalarına merhaba dedi.

Tasarımlarda telefon kulübelerinden esinlenildi. Kullanıcılara çok işe yarar özellikler sunan bir tabletle, süper hızlı internet altyapısı özelliklerine sahip kiosklar yapıldı.

Projenin içeriğine gelince; şehir servislerine ve haritalarına erişim ve yönlendirmeler, ABD içinde uygun olan her yerde ücretsiz telefon araması, Vonage uygulaması ve şarj hizmeti.

Proje ilk olarak 2014 yılında duyuruldu ve son zamanlarda şehrin çevresinde kurulmaya başlandı. Kiosklar şimdilik iki yerde ama çok yakında birçok yerde olacak. Temmuz ortalarında 5 şehire en az 500 kiosk kurulması bekleniyor. Bunlar daha önceden var olan telefon kulübelerinin yerine kurulacak.

Hızlı ve ücretsiz wi-fi sadece şehrin yerlilerinin değil daha da fazlası turistlerin de umudu. Bu noktalar ayrıca reklam alanı olarak da hizmet edecek ve önümüzdeki 12 yıl içinde şehir için 500 milyon dolarlık bir gelir kalemi oluşturması da bekleniyor.

 Manhattan’ın Union Meydanı çevresindeki kurulumlar:

Fotoğraflar: linknycofficialVerge Sean O’Kane

tr_TRTurkish