New York Metrosunda Okuma Kampanyası

Sabah işe gidiş yolculuğu dayanılmaz olabilir. Bu zamanı genellikle müzik dinleyerek ya da kitap okuyarak geçirmeyi deneriz. Buna rağmen, bu gerekli malzemeler olmadan metroya binenler metroya binen kafası dağınıklar vardır. New York şehri metro yolcuları şimdilerde pek şanslı. Kentin Büyükşehir Ulaşım Otoritesi (MTA) Subway Reads adlı kampanyayı başlatmak için Penguin Random House adlı yayınevi ile anlaştı.

Bu yeni internet sitesi roman ve başka türlerden iki bin kitabı ücretsiz olarak okurlara sunuyor. Okurlar metro Wi-Fi şebekesi yardımıyla bir tablet veya akıllı telefon kullanarak materyallere erişebiliyor. Şimdilik tüm istasyonlarda mevcut olamayan metro Wi-fi hizmeti yol sonuna kadar tüm istasyonlara yayılacak.

Sisteme erişim için yolcuların sadece bir ücretsiz Wi-fi giriş şifresine ihtiyacı var.

Bölümler yolculuğun uzunluğuna bağlı olarak ayarlandı; yolculuğa göre kusursuz zamanlamayla ayarlanan okuma parçaları uzun yolculuk esnasından başlayıp bitebilir. Yolculuk ister 10 ister 20 dakika ister daha uzun olsun herkese uygun bir şeyler var.

Yolcular şiir, bilim kurgu ve kurgu türünden alıntılardan da faydalanabilir. Ayrıca kitapların tamamını satın almak için, MTA’nın satış bölümünden seçtiğiniz ürünleri e-kitap olarak satın alabiliyorsunuz.

Bu özel okuma kampanyası sadece sekiz hafta sürecek olsa da ücretsiz internet erişimi kalıcı olacak. Subway Reads projesi okumayı teşvik ederken bir yandan da çeşitli yazarların kitaplarının reklamı yaparak onları zirveye taşımayı da amaçlıyor. Bu da işin reklam tarafı.

Her şeyden önce ise yolculuk esnasında Wi-Fi hizmetinden yararlanıp online kalabilmek ve şehri seyahat güvenliğini artırmaya destek olmak amaçlanıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish