New Model Army İstanbul’dan Önce Ankara ve İzmir’de

New Model Army 40. Yıl turnesi kapsamına Ankara ve İzmir konserleri de eklendi.

Topluluğun geçtiğimiz Kasım ayı sonu İstanbul’da gerçekleşecek konseri davulcu Michael Dean’in sağlık sorunları nedeniyle ertelenmek zorunda kalmış ancak Justin Sullivan gitarını kaptığı gibi gelmiş tek kişilik bir akustik geceye imza atmıştı.

Nem Model Army İstanbul konseri ise 29 Şubat tarihine ertelenmişti.

Şimdi ise olay daha kapsamlı bir vaziyete evrilerek Ankara ve İzmir tarihleri de eklenip üç ayaklı bir New Model Army turnesine dönüştü.

1980 yılında Bradford’da kurulan topluluk, seksenlerin ikinci yarısıyla birlikte art arda çıkardığı “Vengeance” (1984), “No Rest for the Wicked” (1985), “The Ghost of Cain” (1986), “Thunder and Consolation” (1989) ve “Impurity” (1990) albümleriyle Kuzey Avrupa punk-rock sahnesinde türler üstü bir mertebeye yerleşmeyi bildi.

Dünya çapında belki de sahip olunabilecek en tutkulu dinleyici kitlesine sahip olan New Model Army, zaman içinde gelişen birçok farkılı müzik akımına ilham olurken, hayat felsefesi ve tavrı, sanatsal ve ticari tuzaklara taviz vermeyen ender topluluklardan biri olarak saygın bir yer edindi.

Son dönem albümleri, “Between Dog and Wolf” (2013), “Between Wine and Blood” (2014) ve “Winter” (2016) ile yıllar geçse de masaya yumruğunu vurmayı sürdüren grup, geçtiğimiz Ağustos sonu piyasaya sürülen “From Here” ile de övgü dolu ve bol alkışlı yorumlardan nasibini aldı.

Topluluk, 40. yılını kutlayacağı 2020 senesinde, 17 albümlük devasa kataloğundan ve yeni albümden şarkıların bulunacağı özel konserlerinde dinleyicileri alışılmadık derecede kapsamlı bir içerikle buluşturuyor.

New Model Army tüm kariyerinden parçalara yer vereceği 40. Yıl özel seti ile 27 Şubat 2020 Perşembe gecesi Ankara’da, Jolly Joker, 28 Şubat 2020 Cuma İzmir’de, Sold Out Performance Hall ve 29 Şubat akşamı da İstanbul Zorlu %100 Studio sahnesini sallamaya hazırlanıyor.

Ankara ve İzmir konserlerinin açılışını ise yeni EP’si “Yadigar” ile dikkat çeken, son dönem rock sahnemizin mühim gruplarından The Ringo Jets yapacak.

Kapak Fotoğrafı: Tina Korhonen

tr_TRTurkish