Nekropsi ile Doğaçlamanın Doruklarında Bir Progresif Rock Gecesi

Kendine Has ‘ın konser serisi Filtresiz Konserler, bu kez İstanbul müzik sahnesinin progresif rock rüya takımı Nekropsi’yi 26 Nisan’da Kadıköy Moda Sahnesi’nde ağırlamaya hazırlanıyor.

Cem Ömeroğlu (gitar/ses), Cevdet Erek (davul/ses), Gökhan Goralı (gitar/ses) ve Kerem Tüzün’den (bas gitar/ses) oluşan kadroyla progresif ve deneysel müziğin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden biri olan Nekropsi, Kadıköy Moda Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde dinleyiciyi büyülemeye hazırlanıyor .

İlk albümleri ‘Mi Kubbesi’ni 1996 yılında, Ada Müzik etiketiyle yayımlayan topluluk, mekanik ve doğaçlama ruhuyla kutsanmış, sürprizle dolu konserlerinde enstrüman hakimiyetleri ile dillere pelesenk performanslara imza attı. Müzik sahnemizin en iyi ilk albümlerinden biri olan ‘Mi Kubbesi’ni, 2007’de ‘Sayı 2’ ve 2009’da ‘1998’ albümleri izledi.

2013 ise, deyim yerindeyse Nekropsi’nin aylara bölündüğü yıl olarak kayıtlara geçti. Her ay yeni bir şarkıyı paylaştıkları ‘Aylık’ albümü, 2013’te yayımlandı. 5 senelik Nekropsi’sizliğin ardından, 2018 yılı içerisinde Sekizler ve Ta Ta Du teklileri ile çalma listelerimizin kral dairesindeki yerlerini aldılar.

Nekropsi, nadir gerçekleştirdikleri, biletleri ışık hızıyla tükenen, tadı damakta kalma garantili canlı performanslarını 26 Nisan’da Kadıköy Moda Sahnesi’ne taşınıyor!

Makine düzeninde işleyen, doğaçlamanın doruklarında, ağızları açık bırakmaya aday bu progresif rock gecesindeki yerinizi alın.https://www.facebook.com/events/341014300092949/

What's your reaction?

tr_TRTurkish