Nehirlerde Acil Geçiş İçin Portatif Köprü Tasarımı

Erişilebilirliğin kaza olayında en önemli faktörlerden biri olduğunu düşünürsek, gelecek vadeden endüstriyel tasarımcı Simeon Ortmüller, acil nehir geçiş köprüsü ACCESS’i sunar.

simeon ortmüller proposes ACCESS, an emergency river-crossing device

ACCESS sadece kolay taşınabilir değil, mekanizma, çeşitli topoğrafik ortamlara uyum sağlaması nedeniyle altyapıdan yoksun kırsal alanlar için pratiktir ve aksi durumlarda nehirden geçmek için harcanabilecek kritik zamandan da tasarruf sağlar.

access simeon ortmüller designboom

Köprünün iskeleti, mekanizmanın kolay monte edilmesini sağlayan eğilmiş alüminyum borulardan yapıldı ve bu da mekanizmanın bir araya getirilmesini kolaylaştırıyor.

access simeon ortmüller designboom

Güvenli ve dengeli bir nehir geçişi sağlamak için, nehrin her iki yakasında, bir sistem birimi yere derin bir şekilde demirlenir. Cihazın statik dengesini, nehir boyunca uzatılan iki halatla sağlamak mümkün.

access simeon ortmüller designboom

Esnek bir yüzen jet, birimlerden gelen basınçlı hava ile şişer, açılmasını sağlar ve daha sonra mevcut halatlar sayesinde yerine sabitlenir; bu da akıntıya dayanıklı bir geçit oluşmasını ve mağdurların en etkin şekilde taşınmasını sağlar.

access simeon ortmüller designboom

tr_TRTurkish