Neal Preston Fotoğraflarından Oluşan Kapsamlı Bir Queen Kitabı Geliyor

Grubun zafere yükselişini belgeleyen resmi fotoğraf kitabı olarak tanımlanan, “Queen: The Neal Preston Photographs” isimli kapsamlı bir Queen fotoğraf kitabı geliyor.

Kitap Queen’in, tarihin en büyük rock gruplarından birine dönüşmesinin önemli bir aşamasında resmi tur fotoğrafçısı olarak ekibe dahil olan efsanevi rock fotoğrafçısı Neal Preston’ın fotoğraflarından oluşuyor.

Kitapta, Preston ve Queen üyeleri gitarist Brian May ve davulcu Roger Taylor’ın, grubun coşkulu yaşamını belgelemek için Preston’ın kişisel hesabıyla birlikte, çoğu daha önce hiç görülmemiş 300’den fazla fotoğrafı bir araya getirdiği belirtiliyor.

Kitap, Reel Art Press tarafından 29 Ekim’de yayımlanacak.

Neal Preston, daha önce Led Zeppelin ile turneye çıktıktan sonra 1977’de Queen’e katıldı. Queen ile geçirdiği zamanın başlangıcından beri grubun içinde ve çevresinde sorunsuz bir şekilde hareket etme özgürlüğüne ve erişimine sahipti, asla kamerayı yere koymadı ya da bakışlarından bir an bile kaçmadı.

Preston, Queen’i en samimi ve coşkulu haliyle yakaladı, hiçbir ritmi kaçırmadı, sahnede ve sahne dışında grubun tutkusunu ve bağlılığını ortaya çıkarmaya kararlıydı. Kişiliklerini, tuhaflıklarını yakaladı ve çok geçmeden Freddie Mercury tarafından “Linda Lens” olarak adlandırılarak, ailelerinden biri oldu.

Preston, “Queen bana son derece önemli bir şey öğretti: iyi sadece yeterince iyidir, harika sadece harikadır, ancak her zaman mükemmellik için yer vardır,” diyor.

Brian May de Preston ile ilgili duygularını şöyle ifade ediyor, “Neal, her zaman doğru anlarda pozisyonda olma becerisine sahipti. Grubun hayatının bir parçası oldu.”

Kitap, 1977’de Kuzey Amerika’daki “News Of The World” turundan Güney Amerika “Bites The Dust” turuna ve 1981’de Güney Amerika’daki “Gluttons For Punishment”, 1985’te Live Aid ve Mercury’nin grupla son turu olan 1986 “The Magic” Avrupa turnesine kadar en önemli Queen turnelerinden bazılarını kapsıyor.

“Queen: The Neal Preston Photographs” için paylaşılan tanıtım videosu aşağıda görülebilir.

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish