NBA tarihinin maç kazandıran unutulmaz basketleri

NBA’de her gün kıran kırana geçen maçların sayısı artıyor. Mücadelenin son saniyeye kadar sürdüğü ve eşitliğin son kertede bozulduğu o kadar çok maç var ki saymakla bitmez. Ve tabii, bazı maç kazandıran basketler üzerinden yıllar geçse de unutulmayacak cinsten. İşte onlardan bazıları.

İlk olarak, NBA tarihinin en önemli son saniye basketiyle başlıyoruz. Ray Allen, Spurs karşısında attığı bu son saniye üçlüğüyle takımının elenmesine engel oluyor ve o sene NBA şampiyonu oluyorlar.

Russel Westbrook, GSW karşısında OKC’ye galibiyeti getiren basketi böyle atıyor.

1998 yılındayız, Michael Jordan mucizeler gerçekleştiriyor.

Yok artık Stephen Curry…

Maçın bitimine 7 saniye gibi bir süre var. Top Phoenix Suns’ta. Ama Lakers topu çalıyor ve Kobe Bryant’ın ellerine teslim ediyor. İzliyoruz.

Yine bir OKC-GSW maçındayız. Bu sefer sahnede yine Westbrook var ama son sözü Igoudala söylüyor. Sahadaki heyecan görülmeye değer.

https://www.youtube.com/watch?v=GT0kE3LlgFg

Sırada çok anlamlı bir son saniye basketi var. Damien Lillard, Rockets’ı Play-off’un dışına itiyor.

Başından sonuna kadar harika oynadığı maçı, bu zor şutu atarak kazandıran isim Dwyane Wade!

Derric Rose, bir Play-off maçında bile ne kadar rahat gözüküyor değil mi? Lebron’lu Clevland’a attığı son saniye basketiyle seriyi 2-1’e getiren Rose’u izliyoruz şimdi de.

Bitime 1.4 saniye varsa ve 1 sayı gerideyseniz bu sizin için aşılması güç bir durum olabilir. Tabii kadronuzda Kevin Durant gibi biri yoksa…

Mucize gibi bir olay… Lebron James bitime sadece 3 saniye kala harika bir blok yapıyor. Ardından alınan mola sonrasında Pacers’ı yıkan basketi gönderiyor.

tr_TRTurkish