Müzik Endüstrisi Sertifika Programı 4 Aralık’ta başlıyor

Bahçeşehir Üniversitesi; TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile MÜYORBİR ve MÜYAP’ın desteğiyle 12 hafta süren Müzik Endüstrisi Sertifika Programı düzenliyor.

4 Aralık Çarşamba günü başlayacak ve 12 hafta sürecek programda müzik yapımcılığından telif haklarına, meslek birliklerinden dijital ve fiziksel dağıtıma, müzik pazarlamasından sosyal medya kullanımına kadar birçok önemli konu masaya yatırılacak. Program sonunda başarılı katılımcılara sertifika verilecek.

Program, müzisyenler, müzik sektöründe görev alanlar, bu sektörde çalışmak ve kendini geliştirmek isteyenler veya sektörün dinamiklerini anlayarak müzik sektörü hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmayı isteyenleri hedefleyiyor.

12 hafta 72 saat ders

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde (BAUSEM) ve çevrimiçi gerçekleşecek eğitimler; TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) ve MÜ-YAP’ın (Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği) desteğiyle 4 Aralık Çarşamba günü başlayıp 12 hafta boyunca sürecek.

Bahçeşehir Üniversitesi İnovatif Tasarım ve Sanat Akademisi (BAU IDEA) bünyesinde yapılacak programda müzik yapımcılığı, menajerlik, organizasyon, telif hakları ve meslek birlikleri, dijital ve fiziksel müzik dağıtımı, müzik tanıtım ve pazarlaması, sosyal medya ve kullanımı, müzik stüdyosu, eser düzenleme, kayıt mix, mastering, Türk müzik sektörünün tarihsel gelişimi ve müziğin geleceği gibi sektörün en önemli konularını içeren 72 saatlik yoğunlaştırılmış atölye çalışmaları yapılacak.

Telif hakları da incelenecek

Eğitim süresince katılımcılar; stüdyo ve stüdyo ekipmanları, telif hakları, bestecilik ve söz yazarlığı, düzenleme, kayıt, mix-mastering, video klip, dijital müzik dağıtımı, spotify, itunes, deezer, YouTube, fiziksel müzik dağıtımı, müzik zincir mağazaları, müzik pazarlaması, görsel malzemenin hazırlanması, yasal işlemler, kayıt tescil belgesi, sanatçı menajerliği, konser ajansları gibi konularda bilgi sahibi olacaklar. Eğitimler, müzik sektöründe alanında uzman kişiler tarafından verilecek. Dersler, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 19.00’dan 22.00’ye kadar yapılacak.

tr_TRTurkish