Muse Gelecek Albümü ‘Will Of The People’ı Duyurdu ve Yeni Şarkı ‘Compliance’ı Paylaştı

Muse gelecek albümleri ‘Will Of The People’ın detaylarını açıkladı ve yeni single’ları ‘Compliance’ı paylaştı.

Üçlü, 2018 tarihli “Simulation Theory”nin devamı niteliğindeki dokuzuncu stüdyo albümünün ilk ön izlemesi olan “Won’t Stand Down” şarkısıyla ocak ayında sahalara geri dönmüştü. Şimdi ise ‘Will Of The People’ isimli yeni albümün 26 Ağustos’ta Warner Records aracılığıyla yayınlanacağı duyuruldu.

Duyuruyla birlikte ‘Compliance’ isimli yeni şarkı paylaşılırken, grubun yapımcılığını kendi üstlendiği, Los Angeles ve Londra’da kaydedilen albüm hakkında konuşan solist Matt Bellamy, “dünyada artan belirsizlik ve istikrarsızlıktan etkilendiğini” söylüyor ve ekliyor,

“Bir salgın, Avrupa’da yeni savaşlar, kitlesel protestolar ve isyanlar, bir ayaklanma girişimi, Batı demokrasisinde bocalama, artan otoriterlik, orman yangınları, doğal afetler ve küresel düzenin istikrarsızlaşması, tüm bunlar ‘Will Of The People’ı bilgilendirdi.”

“Bizi bu kadar uzun süredir besleyen Batı imparatorluğu ve doğal dünya gerçekten tehdit altındayken, hepimiz için endişe verici ve korkutucu bir zaman oldu. Bu albüm, bu korkular arasında kişisel bir gezinti ve bir sonraki adıma hazırlıktır.”

Bellamy yeni şarkı hakkında ise şunları söyledi: “’Uyum’, otoriter kurallara boyun eğmek ve gerçek olmayanların bir grup içinde kabul edilmesini sağlamakla ilgilidir. “Çeteler, hükümetler, demagoglar, sosyal medya algoritmaları ve dinler, savunmasız olduğumuz zamanlarda bizi baştan çıkarıyor, uymamız için keyfi kurallar ve çarpık fikirler yaratıyor. Bize teselli edici mitler satarlar, bize sadece gerçekliği açıklayabileceklerini söylerken aynı zamanda özgürlüğümüzü, özerkliğimizi ve bağımsız düşüncemizi de azaltırlar.”

“Sadece zorlanmıyoruz, onların seçtikleri bir dış gruba karşı günlük bir “iki dakikalık nefret” üretmeye ve kendi iç akıl ve şefkat sesimize göz yummaya yöneltiliyoruz, korkuyoruz ve kuşatılıyoruz. Sadece bizim Uyumluluğumuza (Compliance) ihtiyaçları var.”

Aşağıda yeni şarkı ‘Compliance’ için Jeremi Durand’ın yönettiği klibe, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

Muse “Will of the People” şarkı listesi:

01. Will of the People

02. Compliance

03. Liberation

04. Won’t Stand Down

05. Ghosts (How Can I Move On)

06. You Make Me Feel Like It’s Halloween

07. Kill or Be Killed

08. Verona

09. Euphoria

10. We Are Fucking Fucked

Grup fotoğrafı: Nick Fancher

tr_TRTurkish