Mr Steel’den Unutmamamız Gereken Günlerin Müzikal Belgesi “Global Depression”

İstanbullu rock ve blues müzisyeni Mr. Steel (Murat Çelik), küresel salgın sürecinde insanlığın içine girdiği duygusal çıkmaza parmak basan yeni şarkısıyla huzurlarınızda.

“Global Depression” isimli şarkı, zaten varlığı hissedilen ancak salgın ve sonrası tüm dünyada şiddetini iyiden iyiye arttıran küresel depresyon gerçeğini güçlü bir şekilde ele alıyor.

Geçen Mayıs ayında, “No Panic” şarkısı için Rusya’dan Arjantin ve Filipinler’e dünyanın dört bir yanından birçok müzisyenin evlerinden katılımıyla kaydettiği klibi yayımlayan Mr Steel, yeni şarkı “Global Depression” ile de gezegen üzerindeki tedirginliğe tercüman olmayı sürdürüyor.

Bugün günlerden ne? Bunun önemi yok” diyor Mr.Steel ve şarkının yansıttıklarını şöyle ifade ediyor, “Açlık, umutsuzluk, mutsuzluk dünyanın yeni trendi, boş sokaklara evimizin penceresinden bakıp, arada maskelerimizle nefes almaya çıkıyoruz. Hepimiz depresyondayız tüm dünya insanları olarak.”

Dolayısıyla yeni Mr Steel şarkısı “Global Depression”, unutmamamız gereken günlerin bir müzikal belgesi.

Şarkının klibinde ise Alpay Şalt’ın ustalık dolu performansının yanı sıra bas gitarda Taner Ersoy ve gitarda Ozan Koyuncu yer alırken, oyuncu Hatice Çelik in performansı da takdire değer.

tr_TRTurkish