Mr. Davidson’un Mutluluğa Giden Yolu

Brabdon Turnbow, o garip şeyi fark ettiğinde babasıyla görüşmek için motosiklet sürüyordu. Motosikletinin koltuğundan, yolun kenarında mavi bir SUV gördü. Şoförü arabaya yaslanmış bir şeyi yumrukluyordu. Çok geçmeden, adam küçük beyaz bir köpeği hendeğe attı ve arabasının kapısını kapayıp, basıp gitti. Turnbow, hızla geriye döndü ve kalabalık bir otoyola iki adım mesafedeki köpeği buldu, titriyor ve derin derin nefes alıyordu.

“Riske girdim ve sadece onun ne yapacağını görmek için bedenimi üzerine kapadım, beni ya ısıracak ya da güvenecekti. Daha sonra sarsılmış bedenini bana bıraktı, ben de kollarımda onunla ayağa kalktım ve motosikletin koltuğuna bıraktım.”

Bisikletin arkasında oturan köpek ile babasıyla buluşmak için yola çıkarmadan önce Turnbow motorunu çalıştırıp yavruyu titreşimlere ve seslere alıştırdı. Sonra yolun temizlenmesini bekledi, tüylü arkadaşının iyi olup olmadığını kontrol etti ve yola çıktı. Kısa bir süre sonra, park yerine ulaştılar ve Turnbow’un babasını beklemeye başladılar. Buluştuklarında köpeğin durumunu açıkladığı zaman, üçlü Turnbow’un evin doğru 45 mil yolculuk yapacak ve köpeği güvene alacaklardı.

“Yol boyunca dört kez kırmızı ışıkta durduk ve arkama baktım ve de o sanki bütün hayatında binmiş gibi orada duruyordu.”

Onlar evlerinin yolunu tuttuklarında köpek eğleniyor gibi görünüyordu. Turnbow, onun yüzüne değen rüzgârı sevdiğini ve kırsal kokuların tümünden zevk aldığını fark etti. Ne zaman bir araba yanlarında geçse, sürücü yavaşlıyordu ve arabanın içinde kim varsa gülümsüyordu. O noktada, Turnbow aileye yeni bir evlat ve kendine de bir co-pilot geldiği anladı ve ona Mr. Davidson ismini koymaya karar verdi.

Brandon Turnbow: Facebook

tr_TRTurkish