Mobil Ofiste Bir Tasarım Harikası

Mobil olmanın yükselen potansiyeliyle insanlar, şehir merkezlerindeki geleneksel ofislere ücret olarak daha efektif alternatifler arayışında.

Nissan, İngiliz tasarımcı Hardie’yle yaptığı işbirliği neticesinde, ofis alanı sınırlarına cevap niteliğinde,  klasik ofis ortamı için alternatif olacak bir seçenek tasarladı.

2

Dönüştürülen sıfır emisyonlu ‘e-NV200’ van, E-NV200 WORKSPACE adıyla, dünyanın ilk tamamen elektrikli mobil ofisini sunuyor. Araç a’dan z’ye kadar sahibini daha iyi hissettirmek ve işlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış.

3

Mobil ofisin sunduklarını sıralarsak: Bir katlanır masa; dokunmatik ekran bilgisayar; wireless internet; wireless telefon şarjı; Bluetooth audio sistem; akıllı telefonun kontrol ettiği dâhili LED aydınlatma ve bir mini buzdolabı.

5

 

Tabii ki bir çalışma alanının olmazsa olması iyi bir kahve makinesidir; gizli bir bölmeden yükselen mekanizmasıyla bir barista kalitesindeki kahve makinesi de araca dâhil.

4

 

Sonuna kadar açılan her iki tarafta sürgülü kapılar ve bölünmüş bir arka kapıyla van, kullanıcıya daha fazla alan sunuyor.

Arka tampondan dışarı çekilebilen seyyar güverte de dış mekânda çalışma alanı oluşturuyor.

Dahası, katlanan bir bisiklet içinde dâhili alanda kullanışlı bir yer açıyor.

6

Esnek çalışma saatleri için daha fazla hayal kurmak böyle araçlarla mümkün. Aynı zamanda ofis alanı için de uygun bir maliyet söz konusu. Sürücüye sürüş esnasında konfor sağlamayı da ihmal etmeyen tasarımın sunduğu yaşam tarzı da pek havalı.

 

 

tr_TRTurkish