Ministry’den The Stooges “Search and Destroy” Coverı

Endüstriyel metal sahnesinin emektar grubu Ministry 1 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak albümleri “Moral Hygiene”in son single’ı olarak The Stooges’ın “Search and Destroy” coverını yayımladı.

Billy Idol gitaristi Billy Morrison’ın konuk olarak yer aldığı şarkıyı kaydetme kararı 2019’da bir yardım gösterisindeki performanstan ilham alıyor.

Şarkıcı Al Jourgensen şarkının ortaya çıkışıyla ilgili, “Provasını yaptık ve şarkı mükemmeldi ama gösteri geç oluyordu, sahneye çıktığımızda yarı hızdaydım ve sözleri iki kat daha yavaş söylüyordum” diyor ve devam ediyor, “Neyse ki Billy ve Dave Navarro profesyoneller, neler olup bittiğinin farkına vardılar ve benim için bir nevi örtbas ettiler ama kendimi çok kötü hissettim. Billy devre arasında kulağa gerçekten çok iyi geldiğini düşündü ve bana stüdyoya girip onu bu şekilde kaydetme fikriyle geldi. Ve ona borçlu olduğumu düşündüm.”

Ayrıca, Heavy Consequence’daki röportajında, şarkıyı Iggy Pop’a gönderip onayını alana kadar kayda geçirmek istemediğini de söyleyen Jourgensen, nasıl bu hale getirdiğimizi anlamasa da onay verdi diyor.

Şarkının Dean Karr tarafından yönetilen klibi burada.

Kapak grup fotoğrafı: Derick Smith

tr_TRTurkish