Midlake’in Beklenen Albümünden Yeni Şarkı: “Bethel Woods”

Psychedelic folk rock sahnesinin mühim gruplarından Midlake, yaklaşan yeni albümünden bir şarkı daha paylaştı.

“Bethel Woods” isimli yeni şarkı Paul McCartney, Tom Petty and the Heartbreakers, Diplo gibi isimlerin de klip yönetmeni Brantley Gutierrez imzası taşıyan ve ünlü aktör Michael Peña’nın başrolde olduğu bir klip eşliğinde servis edildi.

Geçen Ekim ayı sonunda duyurusu yapılan ve 18 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak “For the Hate of Bethel Woods” isimli albümden paylaşılan ilk tekli “Meanwhile” ile uzun yıllar sonra geri dönen grup, ilk kez grup dışında bir yapımcı John Congleton ile iş birliği yapıyor. Albüm, grubun kökenlerine sadık kalırken yeni bir sayfa açtığına işaret eden “kararlılığın ve yenilenmenin sıcak ifadesi” olarak tanımlanıyor.

Midlake solisti Eric Pulido, yeni şarkı hakkında şunları söylüyor: “Bethel Woods’un sözleri 1969’da Dave Chandler’ın (Jesse Chandler’in babası) 16 yaşında Woodstock’ın devasa kalabalığının içinde otururken göründüğü bir belgeselden ilhamla doğdu. Dave birkaç yıl önce trajik bir şekilde öldü. Bu şarkıyı onun gözünden, ‘o özel yere’ dönmenin ve geri dönüş yolunda sevdiklerinizle yeniden bir araya gelmenin huzurunu anlatan bir bakış açısıyla yazmak beni duygulandırdı.”

Yeni single “Bethel Woods”, Bella Union etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle ile 12 Ocak 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish