Michelle Williams, Todd Haynes’ın Yöneteceği Peggy Lee Biyografisinde Rol Alacak

The Hollywood Reporter’a göre, Michelle Williams, şarkıcı Peggy Lee hakkındaki yeni biyografik film “Fever”da Lee’yi canlandıracak.

Yapım, önceki filmleri arasında Williams’ın da yer aldığı farklı bir Bob Dylan biyografisi olan “I’m Not There”, “Velvet Goldmine” ve “Carol”un yer aldığı Todd Haynes tarafından yönetilecek.

Ayrıca Billboard’a göre Billie Eilish, annesi Maggie Baird ve Darkroom kurucusu ve CEO’su Justin Lubline ile birlikte filmin yönetici yapımcılığını üstlenmek için erken görüşmelerde bulunuyor ki Eilish geçen yıl, doğumunun yüzüncü yılında Peggy Lee’nin hayatını ve kariyerini anmak için düzenlenen çevrimiçi bir etkinliğe katılmıştı.

1958 tarihli bir Little Willie John cover’ı olan “Fever”, Peggy Lee’nin en büyük hitlerinden biri olurken lee’nin diğer klasikler arasında “Somebody Else Is Take My Place”, “Is That All There Is” ve “Why Don’t You Do Right?” sayılabilir.

2002’de 81 yaşında vefat eden Lee, Mayıs 1959’daki ilk Grammy töreninde Yılın Albümü kategorisine aday gösterilen ilk kadın sanatçı olmuş ve 1969’da En İyi Çağdaş Vokal Performansı dalında Grammy kazanmıştı.

tr_TRTurkish