Michael Stipe’a Göre R.E.M. “Bir Daha Asla Bir Araya Gelmeyecek”

R.E.M.’in 2011’de faaliyetlerine son vermesinden bu yana geçen on yılda grubun yeniden bir araya gelme niyetinde olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

Şarkıcı Michael Stipe, WNYC’nin ‘All Of It’ programındaki bir bölümde yeniden birleşme fikrini ortadan kaldırdı.

“Bu bir temenni. Bir daha asla bir araya gelmeyeceğiz” diyen Stipe, programda kendisini konuk eden Alison Stewart’a bir R.E.M birleşmesine %30 oran veren Rolling Stone makalesinin konu edilmesi üzerine açıkça konuştu.

“Ayrıldığımızda, bunun gerçekten bayağı ve muhtemelen paragözlük olacağına karar verdik, bu da birçok grubun tekrar bir araya gelmesi için itici güç olabilir.”

Stipe 2014’te, CBS ile yaptığı röportajda yine benzer bir duyguyu dile getirmiş, “Bu adamları çok seviyorum ve onlara müzisyenler, şarkı yazarları ve her şey olarak büyük saygı duyuyorum, ancak insanların yaptığı şeyi yapmak istemiyorum” diyerek eklemişti, “Nostaljiden nefret ederim. Geriye bakmakta iyi değilim.”

Grup, hayranlarını son birkaç yılda bir dizi arşiv yayını ile buluşturdu. Bu seri kapsamında yayımlanacak 29 Ekim’de çıkacak “New Adventures in Hi-Fi”; “Monster”, “Automatic for the People” ve “Out of Time”ın yeniden baskılarını takip ediyor.

tr_TRTurkish