MGMT’nin On Bir Yıl Önceki Bir Özel Performansı Konser Albümü Olarak Geliyor

MGMT, yeni konser albümleri “11.11.11”in ayrıntılarını açıkladı.

Albüm, grubun 11 Kasım 2011’de New York City’deki Guggenheim Müzesi’ndeki 45 dakikalık performansını içeriyor ve “hayatta bir kez ve ömür boyu bir olay” olarak tanımlanıyor.

Performanstan tam on bir yıl sonra, 11 Kasım 2022’de dijital olarak piyasaya sürülecek albüm, on bir parçadan oluşurken, MGMT’nin Guggenheim’daki Maurizio Cattelan retrospektif sergisi için özel olarak yarattığı müziği kulaklarımıza ulaştıracak. Önümüzdeki yıl ise albümün fiziksel baskıları da dinleyiciyle buluşacak.

MGMT’den Andrew VanWyngarden ve Ben Goldwasser, 130 sanat eserini çeşitli yüksekliklerden askıya alan 2011 Cattelan sergisindeki performans sırasında “Bina için ve Cattelan sergisinin yapımı ve sunumu için işe yarayan bir müzik deneyimi yaratıyoruz” diyor ve ekliyor, “Tamamen orijinal bir şekilde yapılmış bir sanat sergisi, bu yüzden tamamen orijinal bir müziği hak ediyor.”

MGMT’nin son albümü 2018’deki “Little Dark Age” olmuş, ekip 2020’de “In the Afternoon” ve “As You Move Through The World” single’larını içeren bir 12 inçlik çalışma paylaşmıştı. Grup bu yılın başlarında ise “Kid Born In Space” şarkısı için Cola Boyy ile bir araya geldi.

MGMT “11.11.11” şarkı listesi:

1. ‘Introduction’

2. ‘Invocation’

3. ‘Whistling Through The Graveyard’

4. ‘Forest Elf’

5. ‘Tell It To Me Like It Is’

6. ‘I Am Not Your Home’

7. ‘Unfriend’

8. ‘Who’s Counting’

9. ‘Interlude’

10. ‘Whistling Past The Graveyard’

11. ‘Under The Porch’

MGMT fotoğraf: ​Brad Elterman

tr_TRTurkish