Metin Önderoğlu’nun Yeni Şarkısı “Korkmuyorum” Yayında

Metin Önderoğlu’nun yeni şarkısı “Korkmuyorum” geçtiğimiz günlerde dinleyiciyle buluştu.

Kayıtlarına 4 ay önce başlanan şarkının 14 yıl önce yazıldığı belirtilirken, Önderoğlu şarkıda kendi bunalımı ile olan savaşını, yaşadığı kaotik ilişki üzerinden anlatıyor.

2014 yılında üzerinde uzun yıllar çalıştığı “One Man Band” projesini hayata geçiren, on üç enstrümanı aynı anda çaldığı projesinde, sekiz farklı dilde şarkılar söyleyerek ülkenin dört bir yanında canlı performanslar sergileyen Metin Önderoğlu, 2019 yılında kaydetmeye başladığı bestelerini dinleyiciye sunmaya başladı.

Aralarında Doğa İçin Çal, Olta Müzik Emekçileri Dayanışma Albümü gibi birçok gönüllü projede de yer alan Önderoğlu’na, yeni şarkısında birçok gruptan aşina olduğumuz bir müzisyen kadrosu destek veriyor.

Söz, müzik ve düzenlemesi Metin Önderoğlu’na ait şarkıda elektrik ve akustik Gitarlar ile mızıkayı Metin Önderoğlu çalarken, klavyede Peyk’ten Özgür Ulusoy, davulda Birileri’nden Çağdaş Topal, geri vokalde 70’lik’ten Sena Bayırcıklı, saksafonda Ayrık Otu’ndan Akut Uykan ve bas gitarda Şafak Kocadağ şarkıya katkıdan bulunan müzisyenler.

Kapak görselinin Aleyna Kaya’ya ait olduğu şarkının miks ve mastering’i Deniz Perhan imzası taşıyor.

tr_TRTurkish