Metallica Gitaristi Kirk Hammett İlk Solo EP’sini Duyurdu

Metallica gitaristi Kirk Hammett, ilk solo EP’si olacak ‘Portals’ı duyurdu ve ayrıntılarını açıkladı.

Gitarist, dört şarkılık enstrümantal EP’yi 23 Nisan’da Blackened Recordings aracılığıyla dijital platformlarda yayınlayacak. Albümün CD ve Record Store Day’e özel Ocean Blue vinyl sürümü de piyasaya sürülecek.

Yapımcılığını Hammett’ın üstlendiği ‘Portals’, klavyelere katkıda bulunan ve aynı zamanda albüm kaydında çalan LA Filarmoni Orkestrası üyelerini yöneten şef Edwin Outwater ile birlikte yazılan şarkıları içeriyor. Outwater daha Metallica’nın 2019 tarihli ‘S&M2’ şovlarında grupla iş birliği yapmıştı.

Davulcular Jon Theodore ve Abraham Laboriel, basçı Greg Fidelman, aranjör Blake Neely ve Bob Rock da albüme katkıda bulundular.

‘Portals’ Los Angeles’tan Paris’e ve Oahu’ya kadar birçok yerde kaydedilirken albüm, “hem müzikal hem de metafizik yolculukların sonucu; sadece müzik ve beslediği ruha ulaşılabilen iç dünyalara bir davet” ifadesiyle tanımlanıyor.

Hammett albümle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu müzik, işitsel-sinematik bir yaklaşım olarak tanımladığım şeyle oluşturuldu” diyor ve ekliyor, “Aklınızdaki filmlerin müzikleri onlar.”

1. ‘Maiden And The Monster’
2. ‘The Jinn’
3. ‘High Plains Drifter’
4. ‘The Incantation’

tr_TRTurkish