Metallica Gelecek Albümden Yeni Şarkı “Screaming Suicide”ı Paylaştı

Metallica merakla beklenen albümünden “Screaming Suicide” adlı yeni bir şarkı paylaştı.

Şarkı, grubun kendi firması Blackened Recordings aracılığıyla 14 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak 12. stüdyo albümü “72 Seasons”tan ulaşıyor kulaklarımıza.

Solist James Hetfield şarkıyla ilgili şu detaylara değiniyor, “‘Screaming Suicide’ intiharın tabu kelimesine değiniyor. Amaç, içimizde hissettiğimiz karanlık hakkında iletişim kurmak. Bu düşüncelere sahip olduğumuzu inkâr etmemiz gerektiğini düşünmek saçma. Bir noktada, ben çoğu insanın bunu düşündüğüne inanıyorum. Bununla yüzleşmek, söylenmeyeni konuşmaktır. Eğer bu insani bir deneyimse, onun hakkında konuşabilmemiz gerekir. Yalnız değilsin.”

Grup “Screaming Suicide”ın Tim Saccenti’nin yönettiği müzik videosuyla ilgili olarak ise şunları söyledi: “Tim ile ilk olarak ‘Lux Æterna’da çalıştık ve o kadar şaşırdık ki ondan ikinci raund için geri gelmesini istedik.”

Grup geçen kasım ayı sonunda “Lux Æterna” isimli çıkış şarkısını paylaşarak gelecek albümü “72 Seasons”un duyurusunu yapmıştı.

12 şarkının yer aldığı 77 dakikalık albümün yapımcılığını solist James Hetfield ve davulcu Lars Ulrich ile birlikte Greg Fidelman üstlendi.

Hetfield, albümünün ismi “72 Seasons”ın ilham kaynağı hakkında da şu detaylara değinmişti:

’72 Seasons’, temelde çocukluk ve bir yetişkin olarak çocukluğu çözme hakkında okuduğum bir kitaptan çıktı. Ve 72 mevsim, temelde hayatınızın ilk 18 yılıdır. İlk 72 sezondan sonra kendi fikirlerinizi ve kimliğinizi nasıl geliştirir, büyütür ve olgunlaştırırsınız? Bazı şeyler diğerlerinden daha zordur -bilirsiniz, bazı şeyleri göz ardı edemezsiniz ve onlar hayatınızın geri kalanında sizinle birlikte olurlar ve diğer şeylerde kaseti geri sarabilir ve hayatınızda yeni bir kaset oluşturabilirsiniz. İşte benim için asıl ilginç olan kısım bu, bir yetişkin ve olgun biri olarak bu durumları nasıl çözebildiğiniz” diyen Hetfield şöyle devam etti,

Hayatımda, kariyerimizde ve başımıza gelenlerde çok fazla karanlık oldu, ama her zaman bir umut duygusuna sahip olmak, her zaman o karanlıkta olan ışığa sahip olmak… Karanlık olmadan, ışık da olmaz ve hayattaki her şey yerine biraz daha ışığa odaklanabilmek… eskiden nasıldı ve ne kadar korkunçtu… Hayatta pek çok güzel şey oluyor -onun yerine buna odaklanmak ve hayatımı dengelememe yardımcı oluyor. Ve bunun tek bir anlamı yok -herkesin hayatında bir miktar umut ya da ışık var ve açıkçası müzik benim. Ve şarkı özellikle insanların bir konserde bir araya gelmesinden ve müzikten, aileden ve buradaki yakınlıktan kaynaklanan neşeyi, hayatı ve sevgiyi görebilmek ve tek kelimeyle bir canlanma duygusundan bahsediyor.”

Metallica “72 Seasons” şarkı listesi:

01. 72 Seasons

02. Shadows Follow

03. Screaming Suicide

04. Sleepwalk My Life Away

05. You Must Burn!

06. Lux Æterna

07. Crown of Barbed Wire

08. Chasing Light

09. If Darkness Had a Son

10. Too Far Gone?

11. Room of Mirrors

12. Inamorata

Fotoğraf: Tim Saccenti

tr_TRTurkish