Metallica, Elton John ve Daha Birçok İsimden Avustralya Orman Yangınları Yardım Kampanyalarına Destek

Eylül ayından bu yana Avustralya’yı etkisini altına alan, son dönemde ise dünya gündemine iyiden iyiye oturan mevsim değişikliği kaynaklı yangınlar, dünyanın dört bir yanından kaygıyla takip edilirken birçok kuruluş da maddi olarak elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Müzik dünyası da bu endişe verici duruma mevcut kampanyalar üzerinden destek olmaya başladı.

Metallica, Elton John ve dünyanın dört bir yanından daha birçok müzisyen Avustralya’daki orman yangını yardım kampanyalarını desteklemek için bağışta bulunuyor.

Metallica ve All Within My Hands vakfı, yangınlarla savaşmaya odaklanarak Victoria’daki NSW Rural Fire Service ve Country Fire Authority’ye 750.000$ bağışladı. Ayrıca, Elton John da Sidney’deki son konserde, orman yangını yardım fonunu desteklemek için 1 milyon dolar bağışta bulunma sözü verdi.

Avustralyalı şarkıcı Courtney Barnett, Melbourne kentinde Camp Cope ve Alice Skye ile birlikte gelirleri yangın destek kampanyasına aktarılacak iki konser düzenliyor.

Sydneyli yapımcı Flume 100.000 $ vaadinde bulunurken, Vampire Weekend ise Melbourne’deki bir performansın ardından, Wildlife Victoria’ya 10.000 dolar bağışladı ve diğerlerini destek vermeye teşvik etti.


https://www.instagram.com/p/B612pKtFk8R/?utm_source=ig_web_copy_link
tr_TRTurkish