“Memento” Yeniden!

Inception, The Dark Knight ve Interstellar gibi filmlerin yönetmeni Christopher Nolan’ın, 2000 yılında yayınlanan ilk uzun metrajı Memento, yeniden çekiliyor. AMBI Pictures’tan Andrea Iervolino ve Monika Bacardi’nin yapımcılığını üstleneceği yeni Memento‘nun vizyon tarihi henüz bilinmiyor.

Christopher Nolan’ın kardeşi Jonathan Nolan’ın yazdığı kısa bir hikayeden uyarladığı filminin, 2000’li yılların en iyi filmleri arasında olduğunu dile getiren Andrea Iervolino, filmi on kez izleyenlerin bile hala anlatılanları tüm detaylarıyla anlayabilmek adına filmi yeniden izleme ihtiyacı hissettiğini vurguladı. Başrolünde Guy Pearce’ı izlediğimiz film, hafıza kaybı yaşayan ve karısının katilini bulmak için vücuduna dövmeler yapan Leonard isimli karakterin hikayesini konu ediyor.

En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar adaylığı kazanan filmin yeni uyarlamasında Christopher Nolan’ın herhangi bir şekilde yer alıp almayacağı da bilinmiyor. Memento‘yla birlikte Donnie Darko, Sliding Doors ve Cruel Intentions gibi filmlerin de yeniden yapım haklarını satın alan Exclusive Media Group’un yakın geçmişten filmleri yeniden çekme fikrinin, firmaya ne kadar kazanç sağlayacağı da şimdiden tartışılıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish